CIEKAWOSTKI

O To kilka zdjęć które pokazują ile musimy pobiegać aby spalić smakołyki po które dość często sięgamy i zapominamy co to jest umiar 🙂 Oczywiście wszystko jest dla ludzi więc raz na kiedy możemy sobie pozwolić 🙂 Ale lepiej wybrać smaczny owoc. A zwłaszcza, że mamy obecnie nasze regionalne truskawki 🙂

==========

Jedno z najstarszych pytań, Czy mięśnie ważą więcej od tłuszczu ?

Brzmi to dziwnie, i tak właśnie jest 🙂 możemy nazwać to „bzdurą” gdyż jak wszyscy wiemy 1 kg to zawsze 1 kg waga jest taka sama. Jednak jeżeli mówimy o mięśniach i tłuszczu musimy wiedzieć, że jest tu ogromna różnica jeżeli chodzi o objętość. Mięsień ma znacznie mniejszą objętość. Najlepiej odda to ten rysunek:

Tak więc jak widzicie po lewej tłuszczyk zajmuje więcej miejsca niż skromny mięsień.  Jeżeli mamy do zrzucenia tylko kilka kilogramów, nawet po bardzo ciężkich treningach, po bardzo dużym wysiłku możemy nie zauważyć efektów na wadze. Możemy się spotkać z taką sytuacją, że im więcej treningów tym wa waga będzie wręcz rosła. Kolejne zdjęcie pokaże wam o co mi chodzi:

Jak widzimy sylwetka Pani, po treningach robi się coraz zgrabniejsza a waga jednak wzrasta. Została zgubiona tkanka tłuszczowa, ale podczas treningów przybyło mięśni więc waga wzrosła.

Reasumując nie należy sugerować się samą wagą, gdyż może ona nas wprowadzić w błąd. Pamiętajmy o tym aby budować mięśnie, masę mięśniową – mięśnie zwiększają metabolizm – Jak to rozumieć ? a więc pamiętajmy, że 1 kg mięśni w trakcie odpoczynku spala 3 do 4 razy więcej kalorii niż 1 kg tłuszczu. Tak więc nie waga a centymetr w rękę i pobieramy miarę 😛

(Źródło zdjęć: demotywatory.pl)

==========

Reklamy