Jak pozbyć się zakwasów.

Każdy z maniaków sportu trenuje na 150 % 🙂 To się chwali ale … często następnego dnia, po solidnym treningu odczuwamy zakwasy. Zakwasy czyli mikro uszkodzenia mięśni. Prowadzi to u niektórych do niechęci aby iść na trening. W dzisiejszym wpisie kilka słów o tym jak w prosty sposób pozbyć się zakwasów, a na pewno zmniejszyć ich odczuwanie. Ugniatanie mięśni po wyczerpującym treningu może znacznie zmniejszyć obolałość dzięki rozbijaniu powstałych zrostów i polepszaniu krążenia krwi.

Wałek – często stosowany

Wałek z tworzywa, pianki czy „styropianu” jest często stosowany, aby poprawić ruchliwość mięśni, krążenie krwi itd. Jednak dobrej klasy wałek jest dość kosztowny, szczególnie teraz kiedy stał się modny. Na szczęście istnieją też inne tańsze sposoby na pozbycie się zakwasów.

Rolowanie sztangi

Ten sposób pozwoli Ci rozluźnić zmęczone ciężkim biegiem lub wymagającym treningiem łydki i ścięgna Achillesa. Oprzyj goleń o sztangę i poruszaj nogą, wykonując ruchy od góry do dołu. Podobnie jak używając wałka, ćwicząc nogą w ten sposób rozbijasz powstające w wyniku treningu zrosty. A co za tym idzie poprawiasz ukrwienie i sprawiasz, że zakwasy są mniej odczuwalne.

Guma oporowa – tania i skuteczna

Możesz użyć kupnej gumy renomowanej firmy, ale to wiąże się z kosztami. Jest jednak inny sposób aby w domowym wykonaniu skutecznie i tanio poradzić sobie z tym. A mianowicie , myślę, że w każdym mieszkaniu, domu, posesji znajdzie się rower a więc i dętka 🙂 którą możesz wykorzystać jako gumę oporową. Zaczep grubą, zapętloną gumę lub wcześniej wspomnianą dętkę rowerową, w pewnym punkcie przy ziemi (niech to będzie słup, atlas czy jakaś rurka osadzona na stałe w ziemi). Niech guma znajdzie się nad Twoją kostką. Teraz odwróć się tyłem do zaczepienia i wykonaj kilka kroków, aby naprężyć gumę. Teraz skieruj swoje kolano za palce u stóp kilkakrotnie. Powtórz całość z drugą nogą. Korzyścią płynącą z tego ćwiczenia jest lepsza mobilność kostki i rozciągnięcie mięśni.

Softball – lub tania i twarda piłka do tenisa

Co możesz rozluźnić ? …  pośladki i klatka piersiowa. Co zyskasz ? … większa mobilność bioder oraz polepszenie zakresu ruchu całej górnej części ciała. Siądź na piłce do tenisa i spraw sobie masaż mięśni pośladkowych, które często stają się spięte z powodu długotrwałego siedzenia czy to w domu czy w pracy, gdzie większość ma pracę biurową i siedzi praktycznie 7 h . Powtórz całość z piłką między klatką piersiową i ścianą.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s